Leírás és Paraméterek
Az Avide LED fényforrások 100%-ban helyettesítik a hagyományos izzókat.
A LED-ek előnye, hogy jobb hatásfokkal, költséghatékonyabban és hosszabb élettartammal világítanak a hagyományos izzókhoz képest. LED izzóink elérhetőek meleg fehér (WW), természetes fehér (NW) és hideg fehér (CW) színhőmérsékletben. Ezen kívül dimmelhető változatokat is talál kínálatunkban. Rengeteg forma és típus érhető el, a teljesség igénye nélkül, számos foglalattal. Élettartamuk 25000 óra, mely a hagyományos izzók becsült üzemórájának 25x-öse (1000 óra).
Az Avide LED fényforrások nem villognak, kímélik a szemet. A ki/be kapcsolásnak nincs élettartamot rövidítő hatása. Mivel izzószálat nem tartalmaznak, ezáltal rázkódás vagy ütődés nem feltétlenül jár a fényforrás elvesztésével.
A LED fényforrások nem egy fémszál felmelegedéséből érik el a fény kibocsátását, hanem elektronok szabadulnak fel, ezáltal minimális a hőveszteségük. LED technológiával a hagyományos izzókhoz képest akár 80%-os energiamegtakarítás is elérhető. A LED fényforrások hőtermelése minimális, ezáltal felhasználható olyan helyeken is, ahol a melegedés veszélyforrás lehet.
| Technológia | LED |
| Formakód | C37 |
| Élettartam | 25 000 óra |
| Foglalat | E14 |
| Teljesítmény | 6 W |
| Hagyományos watt megfelelőség | 41 W |
| Feszültség tartomány | 220-240 V |
| Működési hőmérséklet | -20 - +40 °C |
| IP Védettség | IP20 |
| Tápegység | IC |
| Átmérő | 37 mm |
| Magasság | 125 mm |
| Színhőmérséklet | 4 000 K |
| Fényáram | 470 lm |
| Színhőmérséklet | NW |
| Világítási szög | 160 ° |
| Chip típusa | SMD2835 |
| Színvisszaadási index | 80 |