Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Betoncsiszoló gyémánttárcsák

A gyémántszórt betoncsiszoló tárcsák alkalmasak mindenfajta kőzetek csiszolásához, megmunkálásához és alakításához. A gyémántszórt betoncsiszolók hatékonyabbak és gyorsabb velük a munka mint a hagyományos papír vagy vászon alapú kőzet csiszolókorongokkal

Rendezés:

Yato csiszolókorong, 115mm, NR2

Központi raktáron
7.690 Ft -tól

Nem minden gyémánttárcsa ami fénylik

A betonfelületek száraz csiszolásához, élletörésekhez kisebb nagyobb egyenetlenségek megszüntetésére kiválóan alkalmas a betoncsiszoló gyémántrácsa. Kőzetek csiszoláshoz is nagyszerű a gyémánt szórt "turbó" acél tárcsa a sarokcsiszoló gépekre. Ez így alkalmas beton, tégla, ytong, természetes kőzetek és hasonló anyagok hatékony csiszolásához, alakításához. A gyémántszórt rétegnek köszönhetően a munka gyorsabb és hatékonyabb mint egyéb hagyományos kőcsiszoló korongokkal. A betoncsiszoló gyémánttárcsákat nagyfokú csiszolási kapacitás és élettartam jellemzi. A betoncsiszoló gyémánttárcsák között hatalmas kínálatba botlunk 3.000.- Ft és 19.000.- Ft közötti ársávban. A betoncsiszoló gyémánttárcsák árát alapvetően a gyémántszórt felület minősége határozza meg. Ez egyébként igaz szinte az összes gyémánt szemcsés felületű vágó és csiszolótárcsára.

Az ilyen vágó és csiszolótárcsák egyébként alapvetően ugyanarra  platformra épülnek, egy acéltárcsa melyre ipari gyémánt szemcséket rögzítenek. A beton vágását vagy csiszolását a gyémánt szemcsék biztosítják mivel többszörösen keményebbek mint az acél. A csiszoló és vágótárcsák árát a rájuk szórt gyémánt mennyisége és a gyémánt szemek rögzítésének módja határozza meg. A legolcsóbb ilyen gyémánttárcsák kevés ipari gyémántot tartalmaznak, azt is óly módon hordják fel sok esetben, hogy az a vágás közben egyszerűen leválik a tárcsáról. Ha egy gyémántszórt vágó vagy csiszolótárcsáról eltűnik a gyémánt úgy a visszamaradó acél tárcsa nem fog egyáltalán vágni csak pattog az anyagban. Ebből az analógiából kindulva igaz a mondás, hogy " az olcsó az igazán drága" mert a gyér minőségű gyémántszórt tárcsák sok esetben csak minimális vágást képesek elvégezni.

Természetesen nagyban függ a gyémánttárcsák élettartalma a vágandó vagy csiszolandó anyagtól. Általában a tégla és egyéb puha kőzetek, mint Ytong, egyéb gázbetonok, mészkő, Silka, Porotherm lyukacsos téglák és tömör téglák esetében nem tapasztalunk nagy különbséget, kivétel nélkül szinte mindegyik gyémánttárcsa az olcsótól a drágáig mindegyik vágja és csiszolja. Természetesen mennyiségi különbség itt is lehet. Egyes esetekben egy professzionális gyémántszórt tárcsával háromszor annyi munkát végezhetünk el mint egy olcsó, silány minőségű gyémánttárcsával. Felmerül a kérdés, akkor hogyan válasszunk ebből a hatalmas választékból. Az általánosan elmondható szabály szerint ha otthoni felújításhoz, minimális vágáshoz illetve csiszoláshoz kell egy gyémánttárcsa, úgy az olcsóbb, közepes minőségűek az ajánlott kategóriába esnek.

Azonban ha nagyobb felújításról vagy új ház építéséről van szó esetleg építőipari vállalkozó vagy egyértelműen a profi minőségű gyémáttárcsát ajánlatos választani a következők miatt:

Ár-érték arányban a professzionális minőség drágább beszerzési ára ellenére fajlagosn olcsóbb mert a munka többszörösét tudjuk vele elvégezni. Továbbá egy építőipari vállalkozó ideje a legdrágább, nem kell ecsetelni hogy félbehagyni a munkát, elmenni vásárolni egy újabb gyémánttárcsát a legdrágább. Ez a két fő indok teljes mértékben alátámasztja, hogy van létjogosultsága a drágának tűnő professzionális gyémánttárcsáknak is a piacon. Azonban ne menjünk el szó nélkül amellett a tény mellett, hogy az olcsóbb áron kínáló gyártók lassan, de biztosan megközelítik a professzionális szegmens alsó rétegét úgy hogy árban még mindig a neves branddel rendelkező gyártmányok alatt tudnak maradni.

A gyémánttárcsákat alábbi nagyobb csoportokra tudjuk osztani:

Vágó és csiszolótárcsák. Nedves és száraz vágáshoz alkalmas tárcsák. 115-230 mm mérettartományban.

Folytonos és szegmentált vágótárcsák. Csiszolótárcsák általában 115 és 125 mm átmérőben elérhetőek, egy illetve kétsoros kivitelben. A kétsoros kivitelben dupla felületű gyémántszórt csiszoló réteg van, ezzel a munka nyilván közel feleannyi idő alatt elvégezhető. A folytonos gyémánttárcsák csempe és padlólap vágásához alkalmasan, általában vizezni kell a tárcsát mert a csempe széle így nem pattogzik ki vágás közben. A sarokcsiszolóra szerelhető folytonos gyémánttárcsák 115 és 125 mm átmérőben kaphatóak a sarokcsiszilóhoz alkalmas 22,26 mm-es tengelyfurattal. Az asztali vizes csempevágókhoz más tengelyfurat átmérővel készülnek a gyémáttárcsák 180 illetve 210 mm átmérőben a gép méretétől függően.

A szegmentált vágótárcsák főként tégla, beton, cserép, térkő és egyéb keményebb alapanyagú építőanyagokhoz valók, ahol a vágás minősége nem fontos, inkább a gyorsaság. Szegmentált vágótárcsával nem ajánlott csempét, padlólapot vagy egyéb mázas lapot vágni mert a szegmenseknél hajlamos mázréteg kipattogására. A szegmentált tárcsák 115, 125 és 230 mm-es átmérőben kaphatóak sarokcsiszolóra, száraz vágáshoz. A falhoronymaróhoz alkalmas kizárólag a 150 mm-es átmérő. Ebből 2db-ot kell a falhoronymaró gépbe tenni. A gyémánttárcsák használata közben nagyon fontos betartanunk néhány alapszabályt mellyel jelentősen növelhetjük gyémánttárcsánk élettartamát. Ebből a legfontosabb az, hogy folyamatosan sosem vágjunk gyémántszórt tárcsával. A helyes használat szerint kb 20 másodperc vágás után kb 5-10 másodpercre ki kell venni a vágott anyagból a tárcsát. A gépet nem kell leállítani, csak menet közben tartani az anyagból kivétel után, majd újból visszatehetjük az anyagba.

Erre azért van szükség mert a gyémántszemcse a nagy súrlódási hőtől kilágyul, kiolvad, veszít hatásfokából a tárcsa vagy akár tönkre is mehet. Ha időnként kivesszük az anyagból és forgás közben tartva hűtjük jelentősen megnővelhetjük az élettartalmát. Ezzel tulajdonképp időt sem veszítünk, mert nem kell leállítani a gépet csak néhány másodpercre kivenni a vágandó anyagból

Kemény vagy erősen koptató anyagok vágásához speciális vágóéllel rendelkező szerszámok szükségesek. A gyémántszórt fém vágótárcsák minőség szerint kategorizálva vannak. A vágótárcsák szegmenskialakítása anyagspecifikus: az adott építőanyagra való korong vágási sebessége és élettartama az adott építőanyagra a legjobb. Az általános használatra való korongok általában nem ipari jellegűek, élettartamuk és vágási sebességük csekély. A vágótárcsák felhasználása háromféleképpen történhet, a gyártó ezt az információt kötelezően megadja. Az általános korongok csak egyenes vágásra használhatók, íves vágásra csak a spéci ívelten vágó korongok alkalmasak. Sérült, hiányos szegmensű koronggal soha nem szabad vágni!