Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Benzines és elektromos lombszívók - lombfújók

Lombszivók és fújók széles választékát találja a SzerszamKell online barkácsáruházban, olyan ismert márkák mint Einhell, Makita, Fieldmann, Al-ko, Bort, PowerPlus, Defort. Minőségi kivitelű, erős motororral szerelt lombszivók akár 3 év érvényes Magyarországi garanciával! Mindent egy helyen megvásárolhatsz ami a kerthez kell. Országos házhoz szállítás, hatalmas raktárkészlet, kedvező árak...

Rendezés:

AL-KO szívókészlet 3m

Rendelésre 2-7 nap
111.900 Ft

Hecht 9764 T benzinmotoros lombfúvó 4 ütemű

Áruházi raktáron
129.990 Ft 103.990 Ft
20%

Az ősz nélkülözhetetlen eszköze, a lombszívó

Emlékszem régen, mikor még kicsi voltam, jó szórakozás volt össze-vissza rohangálni a sűrűn lehullott falevelek között. Igaz a szüleim annyira nem élvezték az ősz nyújtotta szépségeket, mikor lombsöprűvel össze kellett szedni a lehullott leveleket a hatalmas kertben. Ha akkor lett volna lombszívó, bizonyosan gyorsabban és kevesebb erőfeszítéssel végezték volna el a levelek összeszedését. 

Hogyan is működik egy lombfúvó?

Ahogyan fejlődik a világ úgy jönnek ki az újabbnál újabb kiváló szerszámok, gépek, amelyek megkönnyítik életünket és sok időt spórolnak meg nekünk.
Az ősz beköszöntével, ahogy a fák lehullajtják a leveleiket, úgy lesz nekünk is egyre több teendők a kertben, ezért mindenképp hasznos dolog, ha van otthon egy jó lombszívó készülékünk.
Az elv, ami alapján ezek a gépek működnek, az az, hogy a motortengelyük közvetlenül egy turbinát forgat, amely a nagy teljesítményű légszállítással felszívja a száraz leveleket.
A felszedett levelek a nagy fordulatszámú turbinán keresztül jutva összedarált komposztanyagként távoznak a gépből a gyűjtőzsákba. Számokban kifejezve az összetört levelek térfogata akár 90%-ra is lecsökkenhet. A nagyobb méretű hulladékokat a turbina nem képes megőrölni, így ezek az előaprítóból kiönthetőek.
Az összedarált levelek a nagy gyűjtőzsákból cipzár vagy tépőzár segítségével kiönthetőek a zsákból. A turbina működése során hatalmas légáram keletkezik, amelynek valahol távoznia is kell. Erre a legjobb megoldás a gyűjtőzsák ritka szövésű kialakítása volt, ahol is könnyedén ki tudjon jutni a beszívott levegő.
Ennek a technológiának azonban van egy hátránya, a levegővel együtt a finom por is távozik a gyűjtőzsákból, így számolnunk kell azzal, hogy a kerti munka végeztével mindenünk tiszta por lesz.

A lombszívó gépek nem csupán szívó üzemmódban használhatóak, hanem fújó funkcióban is. A fújó funkció nagyszerű segítség a nedves összetapadt levelek összeszedésében is. Az erős légáramlat a levelek alá kap és egy helyre fújja azokat. Amennyiben csupán el akarjuk tüntetni a leveleket, de nincs vele különösebb célunk (összegyűjtés és komposztálás például), úgy a lombfúvó funkció lesz a jó megoldás számunkra. Szerencsére a legtöbb gép egyszerre tudja mindkét funkciót, egy kapcsolóval egyszerűen tudjuk állítani, hogy mit csináljon a szerkezet.

Trükkös helyek, ahol nagyon jó szolgálatot tesz a lombszívó

Nyílvánvalóan nem mindenki részesíti előnyben a lombszívó használatát és a jól bevált lombseprűvel szedi össze a leveleket. Azonban vannak olyan helyek, ahol lehetetlen a lombseprű használata, a lombszívó viszont ott is kiválóan boldogul. Például mikor a sövény közé hullanak a levelek vagy pedig a virágágyásba, szinte lehetetlen a leveleket a növények sérülése nélkül eltávolítani. Vagy egy másik egyszerű példa a kavicsos út levélmentesítése. Itt azonban körültekintőnek kell lenni, mert a véletlenül felszívott nagyobb kavicsok összetörhetik a turbina műanyag lapátját.
A kisebb kavicsok azonban átjuthatnak a turbinán, de értelemszerűen ezek sem tesznek jót a gépnek.
A funkciók közötti váltás egy külső kar segítségével történik, mely a gép belsejében lévő terelőlemezekre van hatással. A váltáskor célszerű a gépet a felemelni, így kiküszöbölhető, hogy egy nagyobb darab a terelőlemezek között valamilyen sérülést okozzon.

Ugyancsak jól jön a fúvó funkció ha a ház előtti járdát kell gyorsan megtisztítani, ekkor arra kell figyelnünk, hogy nehogy eltalálja 1-2 kavics a ház előtt parkoló autót.

Milyen meghajtással rendelkező lombszívót vegyek?

Mint nagyon sok gép esetében, a lombszívónál is a terület nagyságához és a körülményekhez igazodva igyekszünk kiválasztani a számunkra megfelelő hajtással rendelkező gépet. E képen választhatunk benzines lombszívót vagy elektromos változatokat. Ez utóbbiak lehetnek akkuval működtetett modellek vagy hálózati típusok.

Amennyiben nem rendelkezzünk nagy kerttel, bizonyosan elegendő a hálózatról működő változat. Ezek erős és megbízható gépek és teljesítményükhöz mérten a legköltséghatékonyabbak .
Amennyiben a mobilitás fontos inkább számunkra vagy az adott területen nem megoldható a hálózati áram, esetleges nem szeretnénk bajlódni a kábellel  és nem nagy a terület, nem kérdés, hogy számunkra a megfelelő választás az akkumulátoros lombfúvó.
Teljesítményben azonban nem szabad az elektromos lombszívók hasonlítani, most eláruljuk, hogy meg sem fogja közelíteni, viszont könnyűek és könnyen kezelhetők.
Visszakanyarodva picit a benzinmotoros lombszívókhoz a kétüteműek elterjedtebbek, de a károsanyag-kibocsájtás véget a négyüteműek egyre több teret kapnak. Az előnyök számlájára írható, hogy az elektromossal ellentétben a nagyobb teljesítménye. 
Hátrányuk viszont, hogy nagyobb zajjal dolgoznak, így ajánlott a fülvédő használata. A motor beindítása sem intézhető el egy gombnyomással, mint az elektromos lombszívók esetén, ráadásul pepecselni kell az üzemanyaggal.
A tömegüket tekintve, amit érdemes tudni, hogy általában a legkisebb súllyal rendelkező lombfúvók az elektromosak, a közepes súlycsoportban egyaránt vannak elektromosak és benzinesek és a legnehezebbek minden esetben a benzinnel működtetett gépek.
Ami még fontos lehet számunkra egy lombszívó esetén, az a kifújt levegő sebessége és volumene. A sebesség a 150 km/h-tól akár 300 km/h-ig is tarthat, ez azonban csak a térfogatáram adattal együtt lehet iránymutató.
Az ideális lombszívó gép teljesítményfokozata állítható, ez azért is értékes funkció, mert például a száraz falevelek összegyűjtése más teljesítményt igényel, mint a az eső után összeragadt nehezebb falevelek. Állítható sebesség esetén a könnyebb munkák kisebb fogyasztással járnak együtt.
Még egy utolsó szempont a választás elősegítése érdekében, a kisebb és rövidebb csővel rendelkező lombszívókat a kisebb kertekre ajánlottak. A nagyobb súlyú és teljesítményű darabok mozgatását a cső végére felszerelt kerekek segítik.

Végső soron itt is azt ajánljuk, hogy olyan meghajtású legyen a lombfúvód is, mint a legtöbb kerti géped - ha minden szerszámod benzines, akkor ebben is célszerű ezt használni, hisz valószínűleg nagy kertben dolgozol, ha viszont mindened akkus, akkor ennél is esélyes, hogy ezt tudod jól kihasználni (ekkor természetesen legjobb az azonos akkucsaládba tartozó darabok gyűjtése)

Összegezzük milyen legyen az ideális lombszívó

  • kis gépsúllyal rendelkezzen
  • könnyű, felhasználóbarát kezelésű
  • könnyű legyen irányítani
  • erősen szívja a faleveleket
  • nagy gyűjtőzsákkal rendelkezzen
  • kézreálló legyen
  • csendesen működjön