Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Elektromos csörlők műhelybe, üzembe, építkezésre 230V-os táppal

Nagy teljesítményű elektromos csörlők széles választékát találod függőleges emeléshez műhelybe, üzembe, építkezésre 230V-os táppal azonnal raktárról, ingyen szállítással a SzerszamKell barkácsáruházban

Rendezés:

Elektromos csörlő 600kg 1200W

(5)
Rendelésre 2-7 nap
47.990 Ft

Güde Lengőkar Typ 1200

Áruházi raktáron
23.890 Ft

Erba elektromos csörlő 1000kg 1600W

(3)
Jelenleg nem elérhető
115.990 Ft

Elektromos csörlő – hasznos segítség a műhelyben, építkezésen

A plafonra szerelhető elektromos emelők olyan eszközök, amelyeknek számos alkalmazási területe van a barkácsolás és az építőipar világában. Ezek az eszközök kiváló segítséget nyújtanak, hogy emelni, mozgatni és helyezni lehessen súlyos vagy nehezen kezelhető tárgyakat.

Mi is pontosan a plafonra szerelhető elektromos csörlő?

A plafonra szerelhető elektromos csörlő egy olyan berendezés, amely elektromos árammal működik, és alkalmas a terhek emelésére és mozgatására. Ezek a csörlők általában tartós alumínium vagy acél vázzal rendelkeznek, amelyek képesek elbírni a nehezebb tárgyak súlyát. A legtöbb esetben egy tartócsőre vagy plafonra szerelhetők, hogy könnyen elérhetőek legyenek, és ne foglaljanak helyet a munkaterületen. Az erős elektromos motor több méter magasra is felemelheti a roppant erős drótkötélre erősített súlyt.

Hol használják őket?

Termékeink széles körben alkalmazhatók. Ezeket a berendezéseket gyakran használják műhelyekben, garázsokban, raktárakban és egyéb ipari helyeken. Szintén népszerűek az autószerelő műhelyekben, ahol motorok vagy nehezebb alkatrészek emelésére és mozgatására van szükség, hiszen 250-500-1000 kilogramm súlyt tudunk biztonságosan emelni és mozgatni segítségükkel.

Használói között megtaláljuk a professzionális szakembereket, például építőket, szerelőket és ipari munkásokat. Ezek az eszközök lehetővé teszik számukra, hogy súlyos alkatrészeket emeljenek vagy mozgassanak könnyedén és biztonságosan. Az otthoni, hobbi barkácsolók is gyakran használják ezeket a drótköteles csörlőket, amelyek fantasztikus kiegészítői lehetnek az otthoni műhelyednek.

Mikor és kinek éri meg egy ilyet felszerelnie?

Az ilyen típusú elektromos csörlő felszerelését általában azoknak éri meg, akik rendszeresen dolgoznak nehezen kezelhető terhekkel, vagy olyan munkákat végeznek, ahol emelésre vagy mozgatásra van szükség. Professzionális szakembereknek, például építőknek és szerelőknek szinte elengedhetetlen eszközök, mivel megkönnyítik a munkájukat és növelik a hatékonyságot. Emellett otthoni barkácsolók is felszerelhetik őket, ha olyan projekteken dolgoznak, ahol súlyos tárgyak emelésére vagy mozgatására van szükség.

Tehát sokoldalú eszközök, amelyek segítségével könnyebben és biztonságosabban végezhetjük a munkánkat, függetlenül attól, hogy profi szakemberként vagy otthoni barkácsolóként használjuk őket. Fontos azonban gondosan megtervezni és telepíteni ezeket az eszközöket, hogy biztonságosan lehessen használni őket.

Elektromos emelő telepítése

A megfelelő felszerelés és az ésszerű használat a biztonság szempontjából kiemelten fontos. Előzd meg a baleseteket!
Mivel veszélyes üzemről beszélünk, mindenképp bízd szakemberre, aki tisztában van a lehetséges veszélyekkel és a pontos felszerelés menetével!

Nagy teherbírású elektromos csörlők 230V-os tápelállátással, főként műhelyekbe, üzemekbe, építkezésekre függőleges terhek mozgatására. 300 és 1000 kg tömegű terhek emeléséhez, általában maximálisan 11 méter magasságig. Természetesen ettől léteznek eltérő modellek is. Az elektromos csörlők teherbírása megduplázható a drótkötél visszahurkolásával, azonban ilyenkor az emelési magasság a felére csökken, ugyanis több drótkötél nem fér el a csörlődobon. Ezeket az elektromos csörlőket egy vezetékes távirányítóról tudunk irányítani, melyen van egy felfele gomb az emeléshez, lefele gomb a leengedéshez és egy vészmegállító gomb vészhelyzet esetére, a balesetek elkerülése miatt. Felrögzítésük egyszerű a hozzá tartozékként adott omega alakú bilincsekkel. Célszerű valamilyen "I" gerendára vagy zártszelvényre rögzíteni. Fontos azonban, hogy a gerenda amire rögzítjük legalább olyan stabil és masszív legyen mint a megmozgatni kívánt teher háromszorosa.

Ne feledjük, hogy a csörlő elindításakor és megállításakor dinamikus terhelést kap a tartószerkezet, mely a olyankor egy rövid ideig a rajta lévő súly többszörösével terheli meg. Ha nem méretezzük túl a tartószerkezetet az baleset forrása lehet.

Tartozékként kapható a SzerszamKell barkácsáruházban tartókonzol is az elektromos csörlőkhöz. Ezt olyankor ajánljuk ha nincs olyan gerenda melyre rögzítheztünk. Ezzel a falra merőlegesen van lehetőség felszerelni a csörlőt. Szintén a tartozékok között megtalálod a külön forgalmazott távszabályzókat és horgos karabinereket is.

Vedd figyelembe a plafon és a rögzítési pontok teherbírását, valamint előzetesen gondold végig, hogy pontosan milyen súlyú elemeket kell majd emelned!

Balesetmegelőzés az elektromos csörlő használata során

  • Mindig tartsd be a csörlő terhelési kapacitását. Ne emelj nehezebb terhet, mint amit a gyártó előír.
  • Ne álljon senki az emelt tárgy alatt, mindig biztosítsd, hogy senki ne tartózkodjon a közelben sem.
  • Használd az eszközt körültekintően és pontosan. Legyen szabályozható a sebessége és a pozíciója, hogy pontosan és biztonságosan mozgathasd a terhet.
  • Ügyelj arra, hogy a terhet ne ütköztesd semmilyen akadállyal, például falakkal vagy tárgyakkal. Ennek elkerülése érdekében körültekintően vezess és irányíts.
  • Ne hanyagold el a csörlő rendszeres karbantartását. Tisztítsd meg és ellenőrizd az alkatrészeket rendszeresen, és gondoskodj a megfelelő kenésről.
  • Bármilyen hibás működés, zaj vagy rezgés esetén azonnal állítsd le az eszközt, és ellenőrizd a probléma forrását.
  • Ne próbáld megjavítani a csörlőt, hacsak nem vagy képzett szakember.