Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Milyen vésőkalapácsot vegyek?

Mi is az a vésőkalapács?

Ennek a szerkezetnek a lényege, hogy a belső terében egy levegős rendszer lép működébe amikor használni kezded. Az ezáltal mozgásba hozott dugattyú közvetlenül az ütőmű végére fejt ki hatást, miközben a fúrószár tengelyirányban szabadon mozog. Beton és más kemény anyagok vésésére különösen alkalmas.

Milyen vésőkalapács típusok léteznek?

Mivel számos különböző vésőkalapács létezik a piacon, fontos tudni, hogy melyik mire alkalmas és hogyan működik. 

A hegyes véső titka a nevéből is eredő hegyes végében rejlik, ami által a fúrókalapács teljes ütőereje egyetlen, kicsi pontra irányulhat. Vagyis ez a kínálatból a legnagyobb ütőerővel bíró szerkezet. Nagy hasznát veheted, ha kifejezetten kemény anyagból készült falban van szükség arra, hogy enyhe egyenlőtlenségeket távolíts el, kis felületen. 

A lapos véső ezzel ellentétben lapos véggel rendelkezik, általánosságban elmondható, hogy a csúcs hossza sok esetben pontosan megfelel a tengely átmérőjének. Nagyon hasznos segítőtárs akkor, ha  törésvonal szabályozhatóságágról van szó. Vagyis ha például kábelcsatornákra van szükség a falban vagy éppen a betonból készült anyag bizonyos részét szeretnéd eltávolítani, akkor ezt a típust érdemes választani. 

A harmadik típust, a lapátvésőt akkor érdemes bevetni, ha a vakolat egyenetlenségeit szeretnénk helyre hozni, például csempe ragasztótól vagy hasonló anyagoktól szeretnénk megszabadulni. Mivel a kialakítása olyan, hogy a tengely vastagsága a csúcson különösen széles, kifejezetten alkalmas az ilyen jellegű feladatokra. Vagyis például a vakolatot a téglafalról nagy darabokban eltávolíthatjuk a véső teljes felületén.

Végül, de nem utolsósorban a horony vésőről is kell szót ejteni, hiszen ha a falban vezetékeket vagy vízvezetékeket futtatnánk, azok helyének létrehozásához mindenképpen szükség lesz ennek a szerkezetnek a használatára. Kialakítása olyan, hogy a vége félkörre van kialakítva, amelynek köszönhetően a meglazított anyag könnyebben eltávolítható, ráadásul a kábelcsatorna oldalainak kitörési kockázata jelentősen csökken emiatt. 

Mire érdemes figyelni a munka folyamán?

Nagyon lényeges, hogy bármelyik típusról is van szó, a vésőkalapácsot soha nem nyomd nagy erővel a falhoz, hiszen ezzel pont a lényeget, az ütési energiát csökkentjük. A szerkezetet egyszerűen tartsd stabilan a falhoz, a munkát majd a gép végzi. Két-három milliméterenként érdemes haladni, így lesz tökéletes és maradéktalan a munka. 

A fentiek alapján egyértelműen látható, hogy nagyon hasznos szerkezetekről van szó, egyáltalán nem mindegy azonban az, hogy melyik típussal állunk neki a munkának. Hiszen elképesztően széleskörűek a feladatkörök, amelyekben dolgozhatunk velük, ami nagyon nagy előny, amikor kemény anyagról van szó.

Fúrógépek, vésőgépek a kínálatban

Bontókalapácsainkat ITT tudod megnézni