Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Hallásvédők - füldugó, fültok

Zajos munkavégzésnél nagyon fontos a megfelelő zajvédő fültok használata mert a monoton és erős zaj rövid távon fáradtságot ingerlékenységet, hosszú távon akár halláskárosodást vagy hallásvesztést is okozhat! Ajánljuk minden nagy zajjal járó munkavégzés mellé a fülvédő használatát. Kifejezetten véséshez, faipari munkákhoz, közvetlen kompresszor melletti munkavégzés esetén. Alább többféle minőségű és kivitelű fültokból és fülvédőből válogathatsz a saját igényeidnek megfelelően.
Rendezés:

Geko fülvédő, 23dB

Rendelésre 2-7 nap
1.660 Ft

Declan Wash füldugó

Áruházi raktáron
155 Ft

Festa fültok, fejpántos 27dB

Jelenleg nem elérhető
1.270 Ft

BGS-3623 Fülvédő

Jelenleg nem elérhető
3.890 Ft

Handy munkavédelmi fülvédő

Jelenleg nem elérhető
2.290 Ft

Handy füldugó, 4db

Központi raktáron
250 Ft

3M X2A fejpántos fültok

Rendelésre 2-7 nap
16.690 Ft

3M X3A fejpántos fültok

Rendelésre 2-7 nap
18.690 Ft

3M X4A fejpántos fültok

Rendelésre 2-7 nap
22.190 Ft

3M X5A fejpántos fültok

Rendelésre 2-7 nap
24.990 Ft

A zajos munkakörnyezet hosszú távon komoly károkat okozhat a hallásban. Ha valaki hosszú ideig ki van téve magas zajszintnek munkahelyén, az fokozhatja a halláscsökkenést vagy akár halláskárosodást is okozhat. A folyamatos zajnak való kitettség hatására a belső fülben lévő apró úgynevezett szőrsejtek sérülhetnek, ami hozzájárulhat a hallásromláshoz.

Az ilyen környezetben dolgozó embereknek ajánlott megfelelő védőeszközöket használniuk, például fültokot vagy füldugót, hogy csökkentsék a zaj által okozott káros hatásokat. Emellett időnkénti szüneteket is célszerű tartani, hogy a hallórendszer regenerálódhasson.

Hogyan ismerhető fel a kezdődő hallásvesztés?

Sajnos a halláskárosodás általában nem gyógyul meg magától. Amikor valaki hosszú ideig ki van téve erős zajnak, vagy más halláskárosító tényezőknek, az okozott károsodás általában maradandó lehet.
Emiatt nagyon fontos a mielőbbi felismerés!

A kezdődő halláskárosodás tünetei változóak lehetnek, és fontos figyelmet fordítani rájuk.

  • Ha nehezen lehet megkülönböztetni egy zajosabb környezetben a beszédet vagy más hangokat, ez jele lehet kezdődő halláskárosodásnak.
  • Ha úgy érzed, hogy mások hangja torzult vagy nehezen érthető, akkor ez is jelezhet halláskárosodást.
  • A finom részletek elvesztése a hangokból, például a madarak csiripelésének vagy zenei hangzásnak a csökkenése is lehet tünet.
  • Ha nehezen érted meg a telefonbeszélgetéseket, vagy problémák vannak a hallható tartalommal.
  • Ha egyre inkább hajlamos vagy elkerülni társalgásokat, mert nehezen érthetőek a mások által mondottak.
  • Fülzúgás vagy fülsípolás, ami időről időre vagy állandóan jelentkezik, szintén jelezhet halláskárosodást.

Fontos megjegyezni, hogy ezek a tünetek általában fokozatosan jelentkeznek, és nem feltétlenül egyértelműek azonnal. Ha bármelyik fent említett tünetet tapasztalod, érdemes minél előbb szakemberhez fordulni, például egy audiológushoz vagy fül-orr-gégészhez, akik meg tudják vizsgálni a hallásodat és szükség esetén kezelést vagy segítséget tudnak ajánlani a halláskárosodás kezelésére. A korai felismerés és kezelés lehetőséget ad a halláskárosodás előrehaladásának lassítására vagy megállítására.

Az ilyen vizsgálatok fájdalommal, vagy kényelmetlenség egyáltalán nem járnak!

Mi számít hangosnak?

A halláskárosodást általában az olyan hosszabb ideig tartó kitettség okozza, amely magas zajszinttel jár. Általánosságban a következő zajszintek okozhatnak halláskárosodást:

- 85 decibel (dB) felett hosszú távon hallgatott hangok
- 100 dB feletti hangok már rövidebb idő alatt is károsíthatják a hallást

Érdemes hallásvédőt használni, ha a munkahelyi vagy otthoni környezet zajszintje meghaladja a biztonságos határértékeket. Néhány hétköznapi példa, ahol hallásvédőre lehet szükség:

Az építőipari munkák gyakran zajosak, például a légkalapácsok, fúrógépek, vésők használata nagy zajszintet eredményezhet.
Fűnyírók, fűkaszák, láncfűrészek, köszörűk, kerti gépek és egyéb motoros eszközök otthoni használata közben meglepően kevesen használnak bármiféle védőeszközt, pedig igencsak ajánlott lenne.
Gyárakban, üzemekben, ahol gépek zajos működése állandó jelen van.

Milyen hallásvédőt használjak?

A munkahelyeken számos típusú hallásvédő eszköz áll rendelkezésre annak érdekében, hogy csökkentsék a zaj okozta káros hatásokat:

Füldugó - kis méretű, általában szilikonból vagy puha anyagból készülő eszközök, melyeket a fülbe helyeznek, hogy csökkentsék a környező zajt és védjék a hallást. Filléres tétel, ha zajos környezetben dolgozol mindig legyen a zsebedben néhány darab a biztonság kedvéért. Egyszerű, kényelmes, el is felejti az ember hamar, hogy a fülében van.

Fültok - Ezek a védőeszközök egy fejhallgatóhoz hasonlítanak. Puha, párnázott részük körülöleli a füleidet és remekül szűri a zajt.

Egyes modernebb darabok már elektronikus kütyükkel is felszereltek, aktív zajszűrős termékeink például vadászok számára is megfelelőek, akár a puskalövést is kiszűrik, míg mások beépített kommunikációs rendszerrel bírnak. 

Ezek a hallásvédő eszközök kompatibilisek a különféle sisakokkal, fejvédőkkel is.