Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Benzines fűnyíró kínálatunk

Benzinmotoros fűnyírók széles választékát találod a Szerszámkell oldalán. A legismertebb márkák, mint az Einhell, Makita, Fieldmann, Al-ko, Briggs&Stratton motoros fűnyírók várnak érvényes magyarországi garanciával. Ha erőteljes gépre van szükséged, akkor ne keress tovább - számtalan méret, motor, felszereltség megtalálható kínálatunkban, görgess lejjebb és válogass termékeink között. Mindent egy helyen megvásárolhatsz ami a fűnyiróhoz kell. Országos házhozszállítás, hatalmas raktárkészlet, kedvező árak...

Rendezés:

Fieldmann FZR 1010 Kézi Fűnyíró

(3)
Jelenleg nem elérhető
26.990 Ft

Mar-Pol csónakmotor 52cm3

(3)
Központi raktáron
58.690 Ft

 Így válassz benzines fűnyírót

Mint ahogyan a többi gép bemutatásánál is, a benzin motoros fűnyíró esetében is igyekszünk a legnagyobb mélységekbe lemenni, hogy egy komplett képet mutassunk meg erről a nélkülözhetetlen eszközről.

A megfelelő benzines fűnyíró kiválasztásának szempontjai

Egyre többeknek van igényük van a szép, igényes lakókörnyezet megteremtésére, ami nem csak azt jelenti, hogy az alapvető dolgokat megteszik, mint a fűnyírás, hanem sziklakerteket alakítanak ki, esetlegesen kis tavat is építenek. 

Az ilyen típusú embereknek nem mindegy, hogy a fű hogyan és mivel van lenyírva, nekik szeretnénk segíteni a számukra lehető legjobb modell megtalálásában. 

Számos aspektusból közelíthetjük meg, hogy mi alapján érdemes fűnyírót választani. Azonban abban megegyezhetünk, hogy olyan gépet kell választanunk, amely kertünk méretéhez, jellegéhez és használati szokásainkhoz passzol.

A benzines fűnyíró nagyobb, akár 1000+ nm terület gondozásához ideális. Segítségükkel gyorsabban elvégezhető a munka, általában a fűgyűjtő kosaruk is nagyobb és az önjáró típusok a dombos területeken is könnyen kezelhetőek, akár elhanyagolt területeken is használhatóak. Hátrányukhoz írható, hogy zajosak, kipufogógáz eregetnek, valamint esetenként erőteljesebben vibrálnak, mint vezetékes társaik. Nagyobb, nehezebb gépek, ezáltal a szállításuk nehézkesebb lehet.

Milyen méretű benzinmotoros fűnyíró szükséges?

Mivel leginkább nagy területre van értelme ilyen erőteljesebb gépet venni, ezért fontos az is, hogy megfelelően nagy kapacitású legyen a

Lássuk be ez itt sem elhanyagolható tényező, csak úgy mint a párválasztásnál. Nem a legfontosabb, de nyilván figyelembe vesszünk mondjuk egy súlyt vagy testalkatot stb…

  • Vágásszélesség
    Ez az első adat, melyet érdemes figyelembe venni fűnyíró választásakor. Egy nagy terület karbantartása esetén óriási jelentőséggel bír, hogy az adott modell egyszerre mekkora darabon képes dolgozni. Egy fűnyíró melynek nagyobb a vágásszélességgel evidens, hogy több füvet is fog levágni, így a munka gyorsabb is lesz. Viszont amivel mindenképp számolni kell, hogy a nagyobb vágásszélességgel együtt jár a nagyobb súly. Ezért vásárlásnál célszerű önjárós gépet kiválasztani, hogy az emelkedőkön ne szakadjunk meg.

  • Teljesítmény
    A teljesítmény megadására változattól függően a kilowattot, a lóerőt, a voltot vagy a hengerűrtartalmat használjuk. Ugyanis ezek alapján tájékozódhatunk a legkönnyebben a gép teljesítményét illetően. A legjellemzőbb az a 2-4 lóerő közötti teljesítmény, hétköznapi használatra ezzel már elboldogulsz. 

A fűnyíró funkciói

Hasonlóan az autóvásárláshoz nem csak a minőséget és teljesítményt vesszük figyelembe, hanem a különféle tulajdonságokat is, mint a kényelmi- vagy a hatékonyság növelése érdekében beépített funkciók.

  • Vágásmagasság állítás
    A kívánt gyepmagasság számtalan dologtól függhet (a növényzet életkora, fajtája, az időjárás, de akár attól is, hogy dísz pázsitot szeretnénk, vagy csupán egy gazosabb területet kell ledúrnunk). Épp ezért fontos, hogy könnyen, gyorsan és precízen tudjuk beállítani, hogy milyen magasra vágnánk a füvet. A profibb modelleknél nem kell ehhez a kereket leszerelni, egyes daraboknál viszont a kerekek áthelyezésével lehet feljebb-lejjebb emelni a pengét.

  • Önjáró benzines fűnyíró
    Már volt szó az önjáró funkcióról. Ez egy igen hasznos tulajdonsága a gépnek, mert az emberi erőbefektetést hivatott csökkenteni. A fűnyíró karjának folyamatos húzásával gyakorlatilag magától megy a fűnyíró, sőt némely típusokon a sebességi fokozat is beállítható. 

  • 2in1, 3in1, vagy 4in1 funkció
    Minél profibb és drágább egy gép, annál több mindenre képes. Gondolunk itt arra, hogy csak vágásra használható. vagy fűgyűjtésre is alkalmas, netán oldalra is kidobja a füvet és még mulcsozásra is használható.
    Induljunk el az alapoktól, ma már a legtöbb modell rendelkezik fűgyűjtő tartállyal, ami óriási előnyt jelent, hisz nem kell bajlódni a gereblyézéssel. Így megállapodhatunk abban, hogy a 2in1 az alapváltozat, mely vág és összegyűjt.
    Ezek a fűnyírók a levágott füvet a tolókar alatti tartályba gyűjtik, melyet alkalomadtán üríteni is kell. Másik pozítívuma a gyűjtőtartályos megoldásnak, hogy elkerülhetjük a gyomok magvainak szétszóródását.
    A következő az oldalkidobás. Ez a funkció akkor tesz jó szolgálatot, ha elhanyagolt vagy ritkábban nyírt területeket kell rendbe tenni. Ennek használata azért célszerű, mert a levágott fűvel hamar megtelne a gyűjtőkosár és gyakran kellene üríteni. Hátránya viszont hogy a fűnyírás után össze kell szedni a levágott füvet.
    Mulcsozásra alkalmas eszközök a fűnyírás során az apróra vágott füvet visszajuttatják a talajra, mely komposztként szolgál. A gyepre visszajutatott fű természetes zöldtrágyaként funkciónál és megóvja a gyepet a kiszáradástól. (A gyakori mulcsozás károkat is okozhat, mint például gombásodás vagy a nem megfelelő oxigénellátás, ezért a gyepet ekkor évente 1-2 alkalommal szellőztetni is kell)

A fűnyíró kialakítása

Megint csak egy olyan téma mely mellett nem mehetünk csak úgy el. A gyártók nem csak a belső kialakításra fektetnek nagy hangsúlyt, hanem a külső megjelenésre is nagyobb fókusz kerül. Emellett még ezek funkcionalítással is bírnak, mint például a csapágyazott nagy kerekek, vagy a fém késház.

  • Kerekek
    A kerekek esetében a csapágyazottat érdemes preferálni számos okból kifolyólag. Sokkal finomabban és könnyedébben fut majd a fűnyíró és ugyanakkor sokkal tartósabb is lesz. A méretre is érdemes figyelni. A drágább modellek már két óriási hátsókereket kapnak nem csupán a tartósság, hanem a könnyebb fordulás és a nagyobb akadály véget. 

  • Késház
    A késház a benzines fűnyíróknál minden esetben fémből, legtöbbször acélból vagy alumíniumból készül a nagyobb strapabírás véget. Az acél vagy alumínium minősége jelenti a különbséget. Az eredmény egy az időjárás –és a fokozott használatnak kitett ellenállóbb késház.

Hogyan tartsd karban a fűnyíród?

Mikor megveszünk egy drága, jó minőségű gépet, reméljük, hogy sokáig probléma mentesesen használhatjuk. Igen ám, de ezért tenni is kell, hiszen egy drága fűnyíró gépet sem egy-két idényre veszünk. Jó esetben sok-sok évig szeretnénk vele a kertet rendben tartani, ezért néhány karbantartási szabályt be kell tartanunk.

  • Külső elemek tisztítása: burkolat és kerekek
    Az első, amire figyelmet kell fordítani, hogy a kerekeken és a borításon ne maradjon sár, illetőleg fűmaradvány. Ezt sokan sokféle képen oldják meg, vagy vödörrel és kefével vagy pedig a kerti locsolóval. Azonban mindenképp ügyelni kell arra, hogy a motort ne áztassuk el, mert az a gép meghibásodásához vezethet. 

  • Forgókések
    A benzines fűnyíró esetében nem mindegy, hogy merre döntjük a gépet. Tilos előre fele dönteni vagy fejre állítani, mert az üzemanyag visszafolyik a porlasztóba és ekkor vagy füstölni fog a fűnyírónk vagy mehetünk beszerezni egy újat. 
    Valaki csak szezon végén takarítja ki alaposan a késházat, viszont véleményem szerint az optimális, ha minden egyes használat után teljesen letakarítjuk a késeket és megszabadítjuk a késházat a rárakodott maradványoktól, ezzel elejét vehetve a rozsdásodásnak. Az elhasználódott, rozsdás, életlen késeket érdemes cserélni, ebben a gyártók vagy szakkereskedések lesznek segítségünkre. A kicsorbult kések viszont könnyedén megélezhetők otthon ráspollyal vagy csiszolókővel. 
    Ennél a metódusnál fontos, hogy a kés mindkét oldala egyforma súlyú és méretű legyen, ha nem, a nagy sebességű forgásnál a kés nem tökéletes ívet ír le, ezáltal a kések, a ház és a csapágy komoly sérülésnek van kitéve.
    Azonban, ha nem értünk hozzá, akkor segítségünkre vannak a szakszervizek, ahol ezen problémát gyorsan orvosolják. 
    Tanácsos minden 5-6 alkalom után megélezi a fűnyíró vágókéseit, ugyanis a tompa kés tépi, szakítja a füvet. Ez egy újonnan beültetett gyepen kitépheti a még nem eléggé begyökeresedett fűszálakat, egy már esős szép zöld pázsit esetén pedig roncsolja a fűszál felső pár milliméterét, amely elszáradással jár, így esztétikailag sem lesz szép látvány a pázsitunk. Ideális esetben természetesen mindig úgy rakjuk el a szerszámot, hogy az meg van tisztítva, a pengéje pedig megélezve várja a következő használatot.

  • Benzines fűnyírók karbantartása
    A mai korszerű gépek szinte mindegyike négyütemű benzinmotorral szerelt, azon meggondolásból, hogy ezek megbízhatóbbak, erősebbek, könnyebben indíthatók és környezetkímélőbbek. 
    A kétütemű társaikkal ellentétben már nem keverékekkel üzemelnek, hanem elegendő a benzin. 
    Tisztítási metódusa ugyanúgy, mint az elektromos változat esetén a burkolat eltávolításával kezdődik. A véletlen elindulás kiküszöbölése érdekében eltávolítjuk a gyertyapipát a gyertyáról, majd megtisztítjuk a motort a rárakódott szennyeződésektől. 
    A gyertya épségének megvizsgálásával információt kapunk a motor műszaki állapotáról illetőleg az optimális működésről. 
    A gyertya pólusainak őzbarna színe a motor ideális üzemanyagmennyiség fogyasztását jelenti. A fekete, kormos szín nem megfelelő égést sejtet, amely utalhat a motor kopására, de arra is, hogy túl sok az üzemanyag. A pólusok fehéres színe túl kevés üzemanyagot jelent. 
    A benzines fűnyírók esetében tanácsos a légszűrők tisztaságát is figyelemmel kísérni. Papírszűrő esetén csupán újra kell cserélni a régi, elhasználódott darabot. A szivacsos változatot nem kell minden estben lecserélni, csupán elegendő egy szappanos vizes tisztítás. Száradás után egy csepp olaj eloszlatásával a szűrőnek növelhetjük a pormegkötő képességét, továbbá ezzel javítható a motor élettartama is. 

  • Milyen hibákat ne kövess el a benzinnel
    Soha nem szabad benne hagyni az üzemanyagot télire. Érdemes a szezon végén az utolsó használat alkalmával kijáratni a motorból az utolsó csepp benzint is lefulladásig. Ugyanis ha benzin marad a fűnyíróban, a hosszú állás folyamán a benzinből kiválik egy anyag, melyet a beindítás alkalmával beszippant a karburátor és eltömíti a mikrofuratokat, így máris vihetjük a szakszervizbe a fűnyírónkat. 
    A benzin tárolásának is megvannak a kellő szabályai, ezeknek nem betartásával szintén jelentős károkat okozhatunk a drága gépünkben. A nem megfelelő, gyengébb műanyag kannákból a benzin kioldja a műanyag egyes részeit és mikor beleöntjük a fűnyíróba az meghibásodást okoz a karburátorban. 
    A fém kannákkal hasonlóan ez a helyzet, ott a műanyag helyett a később megjelenő rozsda rakódhat le. 

  • Az olajról se feledkezzünk meg
    A négyütemű motorokkal működtetett modellekbe a kétüteműektől eltérően már nem benzinbe öntjük az olajat, hanem külön olajtartályba. A motor kenése szempontjából lényeges az olaj mennyisége és minősége, a nem megfelelő minőségű olaj használata a motor besüléséhez vezet. Az olajszint rendszeres ellenőrzése sem hanyagolható el. Lehetőség szerint utántöltéskor ugyanazon típusú és márkájú olajat használjunk mindig. 
    Az olaj mennyiségének után követése mellett fontos momentum a használt minőség is. A fűnyíróhoz tartozó gépkönyv tartalmazza, hogy milyen típusú olajat kell használni az adott gép esetén. 
    Az olajcserét új fűnyíró esetén néhány munkaóra után, később ritkábban de a megadott munkaóraszám lejárta után, illetve legalább évente kell teljes olajcserét végeznünk. Az olajcsere vagy a leeresztő csavar segítségével végezhető el vagy bizonyos modellek esetében szerviz készlettel lehetőség van a fáradt olaj kiszivattyúzására. 

Pontokba szedve így használd a fűnyíród

  • A szezon első fűnyírásánál mindig friss olajat és üzemanyagot tölts bele

  • Használat után takarítsd el a kereket, a késeket és gépházat

  • Ne feledkezz meg a rendszeres késélezésről

  • A benzines fűnyírók esetén a gyertyákat kell ellenőrizned, a vezetékes modell esetén a kábeleket

  • Takarítsd a légszűrőket

  • Az elkopott, elöregedett, elszakadt alkatrészeket cseréld ki

  • Mindig ellenőrizd az olajszintet és megfelelő minőségű olajat használj.